Oklahoma City Thunder 2012 2013 Sezonunu Özlüyor Kulüp Eski Günlerine Dönmek İstiyor

Oklahoma City Thunder 2012 2013 Sezonunu Özlüyor Kulüp Eski Günlerine Dönmek İstiyor

Oklahoma City Thunder 2012 2013 Sezonunu Özlüyor Kulüp Eski Günlerine Dönmek İstiyor

Oklahoma City Thunder kurulduğu yıllarda başarılar elde ederek adından söz ettiren kulüplerden birisidir. Sonraki yıllarda da başarılarına devam etti. 2012-2013 sezonunda batı konferansında beşinci sırayı aldılar ama play-offlarda Memphis Grizzlies’e elendiler. 2013-2014 sezonunda, takımda yine Kevin Durant ve Russell Westbrook vardı, ancak play-offlarda bir kez daha Memphis Grizzlies önünde elendiler. süperbet giriş

Thunder sonraki sezonlarda yükselişine devam etti. 2015-2016 sezonunda takım, batı konferansında üçüncü sırayı alarak play-offlara kaldı. Ancak, play-offlarda Golden State Warriors tarafından saf dışı bırakıldılar.

2016-2017 sezonunda ise, Thunder, Kevin Durant’in Golden State Warriors’e transfer olmasından sonra epey zorlu bir süreç geçirdi. Yine de takım, batı konferansında yedinci sırayı aldı ve play-offlarda Houston Rockets ile karşılaştılar. Rockets, Thunder’ı 4-1 yenerken, yine bir kez daha play-offlarda elenmiş oldular.

Son zamanlarda, Oklahoma City Thunder, yeniden yapılandırma sürecine girdi. Takım, 2019 NBA Draftı’nda Darius Bazley’yi seçerek en genç basketbol oyuncularından birini kadroya dahil etti. Thunder ayrıca 2019-2020 sezonunda Chris Paul, Shai Gilgeous-Alexander ve Dennis Schroder gibi isimleri takıma transfer ettiler.

Oklahoma City Thunder, NBA tarihinde önemli bir yeri olan bir basketbol takımıdır. Seattle SuperSonics’in doğrudan devamı olan Thunder, batı konferansındaki birçok rakibine zor anlar yaşatmıştır ve NBA’da önemli bir yere sahip olmayı başarmıştır.

Spor