Manisa’da Sarıgöl 4 Eylül Stadyumu Tadilata Yapılarak Yenilenecek

Manisa’da Sarıgöl 4 Eylül Stadyumu Tadilata Yapılarak Yenilenecek

Manisa’da Sarıgöl 4 Eylül Stadyumu Tadilata Yapılarak Yenilenecek

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde yer alan 4 Eylül Stadyumu Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tamamen yenilenmesi için tadilata girdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafınca bakım ve onarım çalışmalarına başlanan Sarıgöl 4 Eylül stadyumunda çalışmalar oldukça yoğun bir şekilde devam ediyor. İlçe stadında çalışmalar da sona gelindiği belirtilirken Sarıgöl ilçe Gençlik ve Spor müdürü Gökhan Yıldırım ilçenin güzel bir esere kavuşması yakın diye ifade etti. Gökhan Yıldırım Sarıgöl 4 Eylül stadyumunun Kısa bir süre içinde tadilatı biterek halkın hizmetine yeniden açılacağının müjdesini verdi.

Sarıgöl 4 Eylül Stadı Yenileniyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan son güncellemeler ile 10 milyon TL’nin üzerinde bir yatırım ile stadın tamamen tadilata girerek yenilendiğini ifade eden Gökhan Yıldırım 350 kişilik eski tribün yıkım işlemi yapılarak protokol bölümü de olan 550 kişilik yeni bir tribün inşa edilecek. Yapılacak olan bu kısımda soyunma ve hakem odaları tekrardan yapılacak. Saha zemini Fifa onay belgesine sahip olacak şekilde yenilenecek. Sentetik zeminli yürüyüş ve koşu pisti yapılacağını ifade etti. Sahayı çevrelenmiş olan teller tamamen yenilenme yapılarak ışıklandırma sistemi ilave edildi. Günün her saatinde maç taraftarium 24 ile karşılaşmalardan haberdar olabilirsiniz. Stad yenilenip spor karşılaşması yapılabilecek bir duruma gelecek. Stadın yapımında tamamlanması için sene sonuna kadar sürenin bulunmasına rağmen daha erkenden amatör küme maçlarımız başlamadan tüm çalışmalarımızı bitirip hizmete açmayı hedefliyoruz.

4 Eylül Stadına Farklı Bir Görünüm

Başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu olmak üzere bu konuyla özel bir şekilde ilgilenen Gençlik ve Spor il müdürümüz Yunus Öztürk’e ve beraberinde emeği geçenlere kendi şahsın ve ilçemiz adına teşekkür ediyoruz. Manisasporun tüm karşılaşmalarını canlı maç izle kanalından takip edebilirsiniz. Yapılacak olan yenilikler ile 4 Eylül Stadyumu farklı bir görünüm ile Sporseverlere ev sahipliği edecek. Stadyumun kısa bir süre içerisinde tadilatının tamamlanması ve hizmete tekrardan başlaması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Tadilat bittikten sonra stadyumun görünümü nasıl olacağı merak ediliyor.

Spor