Li̇onel Messi̇ Ni̇n Ballon D Or Favori̇si̇ Kari̇m Benzema

Li̇onel Messi̇ Ni̇n Ballon D Or Favori̇si̇ Kari̇m Benzema

Lionel Messi, ülkesi Arjantin’de yayın yapan TyC Sports kanalına konuşurken sezonu La Liga ve Şampiyonlar Ligi dublesiyle ve 44 gol 15 asistle kapatan Real Madrid ve Fransa Milli Takımı’nın yıldız forveti megapari Karim Benzema’nın şüphesiz Ballon d’Or’u kazanacağını söyledi.

La Ligave UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonlukları yaşayan ve Real Madrid forması giyen 34 yaşındaki Benzema, iki organizasyonda sırasıyla 27 ve 15 kez fileleri sarsarak gol kralı olmayı başarmıştı.

Messi ise Benzema için “Bu konuda şüphe yok, Benzema harika bir yıl geçirdi ve Şampiyonlar Ligi’nden zaferle ayrıldı. Son 16 turundan itibaren bütün maçlarda ana rolü oynadı. Bu sene bence hiç şüphe yok.” şeklinde güven veren ifadelerde bulundu.

Karim Benzema, Real Madrid’in finale giden yolunda Paris Saint Germain ve Chelsea karşısında hat-trick yaparken Lionel Messi maç sonrası yaşadığı duyguları aktarmak içib şu ifadelere yer vermişti. “Real Madrid maçı bizi öldürdü, beni ve soyunma odasındaki herkesi. Çok ümidimiz vardı. Bana yeniden kazanma istediğini getirdi. Şampiyonlar Ligi şampiyonunun her zaman en iyi takım olmadığını düşünüyor. Ancak her zaman en iyi takım Şampiyonlar Ligi’ni kazanmıyor. Real Madrid’den kredi almıyorumü onlar turnuvadaki en iyi takım değillerdi fakat herkesi yenmeyi başardılar.” demişti.

France Football Dergisi tarafından verilen Ballon d’Or 17 Ekim’de sahibini bulmuş olacak ve geçmiş yıllardan farklı olarak bu kez ödülü kazanacak oyuncunun takvim yılı içerisindeki değil 2021 Ağustos’tan 2022 Temmuz’a kadar gösterdiği performans dikkate alınacak olması yeni karar alındığını gösteriyor.

Spor