Kaz Çobanı Prenses Kız

Kaz Çobanı Prenses Kız

Masal oku bayan Ekim bu yıl binbir çiçek festivali’ni yapamayacaklarını söyledi. Bütün çiçek sevenler bu habere çok üzüldü. Festival görevlisi bu sorunu çözmek için harekete geçti. Salep orkidelerinin ortadan kaybolması festivalin yapılmamasına sebep oldu. Görevli orkide soğanlarını bulma çabaları içerisindeydi. Sonunda orkide soğanlarını bir filenin içinde ağaca asılı bir şekilde buldular. Orkide soğanlarını kimin topladığını merak ettiler. Derken oradan geçen bir bahçıvan orkide soğanlarını alıp bahçesinde ekmek için kopardığını söyledi. Festival görevlisi bahçıvana senin bu yaptığın davranış bizim festival yapmamıza engel oldu . Orkideler ormana ait dedi. Bahçıvan üzüldü böyle bir soruna sebep olduğu için herkesten özür diledi ve mutlu mesut yaşadılar.

Ferhat yeni açılan terzi dükkanına bir masal ve hikaye kitabı indirmişti. Bu masal ve hikaye kitabını çocuğuna götürecekti fakat bir müşteri girdi çocuğu ile beraber gelen müşterim sandalyeye oturdum çocuk masal kitabını görünce çok şaşırdı çünkü en çok beğendiği Keloğlan masalları kitabı önünde duruyordu hemen okumaya başladı.

Nasrettin hoca fıkraları Ferhat çocuğu böyle heyecanlı görünce kendisine hediye etmek istedi çocuk çok mutlu olmuştu en çok sevdiği masallar bu kitaptaydi.

Ferhat’a sarıldı ve teşekkür etti çocuk kitabı alıp eve gitti bir kitap alacaktı fakat aynı kitaptan bir tane daha bırakmadın aradan birkaç gün geçmişti bizler birer o çocuk tekrar içeri girdi Ferhat o kitabı verdi ya teşekkür etti kitabı okuduğunu ve çok beğendiğini artık geri getirmesi gerektiğini söyledi Ferhat çok mutlu oldu kitabı hemen aldığı akşam çocuğuna verdiği çocuğu da çok mutlu oldu

Safiye çok acıkmıştı. Açlıktan karnı zil çalıyordu. Dolaba baktı fakat yiyecek bir şey yoktu. Annesi de pazardan henüz gelmemişti. Safiye tekrar arkadaşlarının yanına gitti ve olardan masal ve hikaye dinlemeye devam etti.

Arkadaşı Neriman annesinin geldiğini söyledi ve Safiye koşa koşa annesinin yanına gitti. Anne çok acıktım dedi ve annesi biraz sabretmesi gerektiğini hemen yemek hazırlayacağını söyledi. Safiye annesini aradı fakat bulamadı, en iyisi ben odamda uyuyayım dedi.

Kapıyı açtığında bir de ne görsün. Ailesi ve sevdikleri ona sürpriz yapmışlar. Safiyenin doğum günüymüş. Safiye çok mutlu olmuş ve arkadaşları ona doğum günü hediyesi olarak masal ve hikaye kitabı hediye etmişti.

https://masaloku.com.tr/

Genel Kültür