Jorge Jesus’tan Dört Kritik Hata!

Jorge Jesus’tan Dört Kritik Hata!

Jorge Jesus’tan Dört Kritik Hata!

Jorge Jesus, Kadıköy’de oyuna geç bir müdahalede bulundu. Atılmasına kesin gözü ile bakılmış olan İsmail ve Joshua King’i ısrar ile saha içerisinde tuttu. Portekiz kökene sahip olan hoca, 10 adet kişi kalan takımını sürekli koşturdu. Hemen sonrasında oyuncuların enerjisi çabuk tükenmiş oldu. Arao da sakatlanınca, işler kontrolden çıktı.

İsmail’in Atılacağı Belliydi

Teknik direktör olan Jorge Jesus’un yeni sezon öncesinde en büyük sürprizlerinden de biri olarak ilk 11’in değişmez ismini yapmış olduğu İsmail Yüksek, Dinamo Kiev maçında da iyi bir şekilde oynadı. Ancak kontrolsüz olan hamleleri ile mücadeleyi tamamlayamayacağı da belliydi. Özellikle 29’daki ilk sarı kartının ardından hemen herkes, İsmail’in her an kırmızı kart görebileceğini de düşünüyordu. Tüm bunlara rağmen ise Jesus, onu oyunda tuttu ve İsmail de 53’te ikinci sarıdan oyundan atılmış oldı.

Crespo’yu Almakta Gecikti

Dinamo Kiev, Fenerbahçe takımının 10 kişi kalmasından sadece 4 dakika sonra öne geçmiş oldu. Ancak Jesus, İsmail Yüksek’in atılmasından sonra ve hemen de golü yemelerinin ardından oyuna müdahalede geç kaldı. Portekizli olan hoca, sahanın etkisizlerinden biri olan Joshua King ısrarını sürdürdü. Crespo’yu, 63’te King’in yerine saha içerisinde süren en tecrübeli teknik adam, geçen sezonun yıldızlarından Miha Zajc’i iki maçta da bu bölgede kullanmadı.

Arda Güler’i Hiç Düşünmedi

Mücadeleye ilk 11’de başlamış olan İrfan Can Kahveci, son derece etkisiz konumda kaldı. İkinci yarının hemen başında Jesus, Emre Mor’u da oyuna sürdü. Ancak Emre, 5 dakika sonra fizik olarak düştü, geri dönemedi ve savunmaya destek olamadı. 78’de Emre çıktı, Bruma da oyuna dahil oldu ancak bu hamle işe yaramadı. Deneyimli teknik adamın, ilk maçta alıp, hareket getiren Arda Güler’e 1 dakika bile süre vermemesi de şaşkınlık yaratmış oldu.

Takımın Hiç Enerjisi Kalmadı

Fenerbahçe, maçın başında Dinamo Kiev karşısında baskılı ve tempolu bir oyunu tercih etti. Ancak Jorge Jesus, takımın 10 kişi kalmasının sonrasında ve uzatma bölümlerinde de dahil olmak üzere toplamda 120 dakika boyunca sürekli oyuncularını da koşturdu. Sonunda her yere yetişmiş olan Arao, 95’te sakatlandı ve oyundan çıktı. Kontrolden çıkan Fenerbahçe, hücumda doldur boşalt taktiğine geçti. Bir ara normalde savunmanın sol kısmı için oyuna giren Novak, sağ bekte oynadı. Tüm bu durumların olacağı 2023 sezonu da bahis siteleri içerisinde yer alacak.

Spor