Her gün saç yıkamaktan kurtulabilirsiniz

Her gün saç yıkamaktan kurtulabilirsiniz

Her gün saç yıkamak derisindeki koruyucu bakterileri yok ederek, kepeklenme ve dökülme sorunlarına neden oluyor. Ayrıca saçlarınızı ne kadar sık yıkarsanız saçlar buna alışır ve o kadar çabuk kirlenerek yağlanır.

Kuru şampuan

Kuru şampuan kullanımı sayesinde saçlarınız daha temiz ve parlak görünebilir. Her gün banyo yapmak isteyenler için kuru şampuan adeta bir kurtarıcı olabilir.

Su sıcaklığı

Banyo yaparken suyun ılık olmasına özen gösterin. Sıcak su saçlarınızın parlak görünmesini engeller ve inceltir. Aynı zamanda çabuk yağlanmasına da neden olur. Suyun ılık olmasına dayanamıyorsanız; duştan çıkmadan önce başınızı öne eğip saçlarınızı alışık olduğunuz sus ısısını biraz daha düşürüp yıkayabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız daha hacimli ve parlak görünecektir.

Tarak kullanımı

Saçlarınız kepeklenmesini önlemek için taraklarınızı düzenli olarak yıkayın.

Örgü

Örgülü saçlar daha az kirlenir ve yağlanma süresi de uzar. Banyo yaptıktan sonra örün. Saçlarınızı serbest bıraktığınız zaman rüzgar ve havanın kiri saçınızı daha çabuk yağlanmasına sebep olur. Örgünün çok düzgün olmasına gerek yok, saçınızdaki hafif dağınık perçemler kirli görünümü gizler.

Saç aksesuarları

Aksesuarlar sayesinde saçlarınızda bulunan kiri rahatlıkla gizleyebilirsiniz. Ayrıca saçlarınıza güzel bir görünüm katabilirsiniz. Her gün banyo yapmak istemiyorsanız bu aksesuarları kullanabilirsiniz.

Saç ayrımı

Saçlar belirli bir biçimde tutulmaya alışıyor ve bu da köklerde hacim kaybına yol açıyor. Ayrıca, saç ayrımı çizgisi saçın en çok kirlenen yeri oluyor. Saçınızı ayırdığınız yeri değiştirmek, saçınıza hacim kazandırır, yeni bir model katar ve temizlik görüntüsü verir.

Saç kremi

Saç diplerine asla saç kremi sürmeyin. Saç kremi saçınızı aşırı derecede inceltir ve yağlandırır. Krem sürmeden önce saçınızdaki karmaşıklığı parmaklarınızla ayırın.

Kaynak: ilkhaberi.com

Moda ve Yaşam