Geçici Kenar Koruma

Geçici Kenar Koruma

Geçici Kenar Koruma

İnşaat alanlarında ya da yüksekte çalışmak, birtakım önlemler almayı gerektirmektedir. Bu durumda alınacak birçok önlem var. Geçici kenar koruma sistemleri bunlardan biri. İnşaat sektöründe yoğun olarak kullanılan, onun haricinde farklı sektörlerde de can ve mal güvenliğini sağlayan kenar koruma sistemleri, yeni nesil güvenlik ihtiyacının en pratik çözümüdür. İnşası tamamlanmamış korkuluklarda, merdivenlerde, kat kenarlarında ve dış cephelerde güvenle kullanılabilir. İnşaat sahalarında, yüksekten düşmeye sebebiyet verebilecek çeşitli boşluklar bulunur. Projelerin henüz yapım aşamasında olmasından dolayı kapatılmamış boşluklar, işçilerin can güvenliği açısından büyük risk oluşturur. Sürdürülebilir bir çalışma hayatı için bu risklerin can güvenliğini tehdit etme riskinin ortadan kaldırılması şart. Bunu da, gelişen teknolojiye en iyi şekilde ayak uydurarak yani geçici kenar korumalık temin ederek yapabilirsiniz.

Yeni Nesil Güvenlik Önlemleri İle Şantiyelerde Can ve Mal Güvenliğini Sağlayın

Yüksek yağılara personelin düşmesini engellemek için geçici kenar koruma sistemleri kullanılabilir. Ayrıca, yerleşim birimleri içinde devam eden çalışmalarda da hem personel hem de yayaların can güvenliğini sağlamak için kenar koruma sistemleri en ideal güvenlik önlemi olarak kullanılmaktadır. Hem şantiye sahasının belirlenmesinde hem de çalışanların can güvenliğinin sağlanması ile eşyaların korunmasında aktif rol oynayan sistemle inşaat projeleri daha da kolaylaştı. Geçici kenar koruma sistemlerinin güvenlik açısından birçok avantajı var. Kaliteli malzemeden standartlara uygun şekilde imalatı yapılan TS EN 13374 belgeli kenar koruma sistemleri, kullanıldıkları alanda hem can hem de eşya güvenliğini tek başına sağlayacak özelliktedir.

Özel kilit aksamı bulunan sistemin kullanımı da çok kolaydır. Kolay kurulum ve sökülüm özelliğiyle tekrar kullanılabilir nitelikteki geçici kenar koruma sistemleri, modern güvenlik önlemleri olarak iş sağlığı ve güvenliği kapsamında çoktan yerini aldı. Koruyucu güvenlik önlemleri içinde en çok tercih edilen kenar koruma sistemleri, ihtiyaçlara göre farklı ölçü ve değişik teknik özelliklere sahip şekilde üretilebilir. Sistemin ölçü ve özellikleri projelere göre değişiklik gösterse de üretilen her sistem, ilgili bakanlıkça belirtilen standartlara uygundur. Beklentileri fazlasıyla karşılayacak, uygulama alanlarında düşük maliyetle maksimum güvenlik önlemi sağlayacak ve ayrıca kullanım sonrası sökülüp farklı alanlarda tekrar kullanılabilecek özellikteki sistem için bizi arayabilirsiniz.

Genel Kültür