French Bulldog

French Bulldog

French Bulldog, harika bir arkadaş olabilecek bir rköpek ırkı olup son zamanlarda son derece ünlenmiştir.

Bu cins komik, canlı ve insanlarla iyi geçinen özellikleri ile evde evcil hayvan tercihi için ideal bir seçim konumundadır. 1800 ‘lü senelerde Fransa ‘ya geldiği zaman İngiliz bulldogu olarak bilinmekte olan bir köpek cinsiydi. Çeşitli sentezler ile bugünkü haline kavuşmuş ve bir cins olarak tanınmıştır. Meraklı ve nazik bir köpek cinsi oluşu ilgi çekmektedir. Hareketli egzersiz zamanlarından sonra uzun süre boyunca uyumaktadırlar. Bu sebepten ötürü sabah egzersizleri oldukça önemlidir. Sağlıklı bir biçimde bakımı yapıldığı taktirde ortalama 10-12 yıl ömrü vardır.

Bu cins köpekler evcil hayvan olma konusunda oldukça başarılı olmaktadır. Son derece sevgi dolu bir aile köpeğidir. Ayriyeten soğukkanlıdır ve çeşitli ev ortamlarına uyum sağlamaları mümkündür. Görünüş ve boyut açısından bakıldığı zaman küçük bir ırk olmasına rağmen sağlam yapılıdırlar. Asla kırılgan değildirler. Diğer köpek cinsleri ile karşılaştırıldığı zaman egzersiz ihtiyaçları minimum seviyededir. Sahiplerine ve genel olarak insanlara karşı eğlenceli ve komik bir karaktere sahiptirler.

Tabi ki her köpek cinsinin hem olumlu hem de olumsuz özellikleri bulunduğu gibi bu cinste de olumsuzluklar söz konusudur. Ancak söz edilen bu olumsuzluklar oldukça ufak boyutlarda olup hayvan severler için olumsuzluk konumunda dahi olmamaktadır.

Az önce de söz ettiğimiz gibi her evcil hayvanın iyi ve şikayet edilen yönleri bulunmaktadır. Bu özelliklerin atlanmaması gerektiği unutulmamalıdır. Çünkü sahiplenilen bu canlar, oyuncak değildir. Bu cins köpekler, ev ortamının çok sıcak olmasından hoşlanmamaktadır. Ev ortamı sıcaklığınızın 25-26 derecelere ulaşmaması onun sağlığı ve huzuru için önem taşıyan bir unsurdur. Yine küçüklüğünden itibaren alıştırılmazsa, eve sonradan gelen evcil hayvanlar ile pek iyi anlaşamadığı da bilinmektedir.

French Bulldog cinsi köpek ve daha fazlası hakkında bilgi almak için https://www.patibul.com/10/french-bulldog sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Moda ve Yaşam