Efsane Kaleci Buffon, Di Maria’yı Serie A’ya Çağırdı!

Efsane Kaleci Buffon, Di Maria’yı Serie A’ya Çağırdı!

Efsane kaleci Buffon, Di Maria’yı Serie A’ya çağırdı!

Efsane İtalyan kaleci Gianluigi Buffon, bugün yaptığı açıklamada Arjantinli yıldız Angel Di Maria’ya çağrıda bulundu. 34 yaşındaki tecrübeli sağ açık, 2015 yılından bu yana bir parçası olduğu Paris Saint-Germain ile sözleşmesi bitince boşa düştü. Buffon, şimdilik geleceği belli olmayan Di Maria’yı Seria A’da top koşturmaya davet etti.

Arjantinli milli futbolcu Di Maria görkemli bir kariyer inşa etti. Şimdiye kadar Rosario Central, Benfica, Real Madrid, Manchester United ve PSG gibi takımlarda forma şansı bulan isim yeni arayışlar için kolları sıvadı. İtalya’dan teklif alan oyuncuya başarılı kaleci Buffon’dan da destek geldi. Di Maria’nın Juventus söylentileri güçlenmeye başladı.

Buffon, Di Maria’yı Maradona’ya benzetti

Şu anda Parma forması giyen efsane kaleci Buffon, İtalyan Ligi’nde Di Maria’nın Maradona gibi olacağını ifade etti. “Bugün Seria A’da teknik düzeyde Di Maria ciddi bir kalite gösterecek potansiyele sahip. Rakibini etkileyici bir kolaylıkla lat ediyor, gol önünde kararlı, asist yapma konusunda da iyi. Sahanın her yerinde koşuyor ve birden fazla rolü yerine getirebiliyor. Özetle: O mükemmel bir futbolcu!” ifadelerini kullandı. Kiralık bahis sistemleri alanında 24 saat kesintisiz iletişim.

Di Maria’nın henüz 34 yaşında olduğunu ve önünde daha uzun bir gelecek bulunduğunu ifade eden Button, kendisinin 44 yaşında olduğunu hatırlatarak 2023 yılında bitecek sözleşmesini işaret edip en az 46 yaşına kadar futbol oynamaya devam edeceğini ifade etti. Di Maria’nın Juventus’a gitmesinin ona oldukça iyi geleceğini belirtti.

Spor