Boru Bükme Makinelerinin Kullanım Alanları

Boru Bükme Makinelerinin Kullanım Alanları

Boru Bükme Makinelerinin Kullanım Alanları

Boruların kıvrılması, bükülmesi, şekillendirilmesi için kullanılan makineler vardır. Bunlara Boru bükme makinesi adı veriliyor. Nasıl bir boru üzerinde işlem yapılacağına göre kullanılan makinenin modeli farklı olabilir. Bu nedenle doğru makine tercih etmek önemlidir. Boruların bükülmesini sağlayan makineler birçok alanda kullanılabiliyor. Genel olan endüstri alanındaki sektörlerde bu makinelere ihtiyaç duyulur. Ağır sanayide kullanımı yaygındır. Aynı zamanda basit tesisat işleri için de kullanılabilen ürünlerdir. Kullanılacak olan sektöre göre uygun makine değişken olabilir. Bu doğrultuda da yanlış makine tercihi, işlemin yanlış olmasına neden olur. Borularda çatlak meydana gelmemesi ve zarar görmemesi için hem kaliteli hem doğru makine kullanılmalıdır. Gemicilik, otomotiv, endüstriyel sanayi, mobilya, tesisat gibi birçok alanda tercih edilebilir.

Boru Bükme Makinesi Ne İşe Yarar?

Boru bükme makineleri, adından da anlaşılacağı üzere temel olarak boruların bükülmesi için kullanılıyor. Çeşitli alanlarda kullanılan borular, birtakım amaçlar doğrultusunda şekillendirilmeye ihtiyaç duyar. Bunu sağlamak ve boruları bükmek içinse makine kullanılır. Makinelerin farklı modeller de çeşitleri bulunur. Bunlar genel olarak 4 farklı kategoride sınıflandırılabilir. 4 kategori ise CNC bükme makineleri, çift kafa Boru bükme makineleri, yarı otomatik NC bükme makineleri ve semi CNC bükme makineleridir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte gelişen makineler ile kolay bir şekilde boruların kıvrılması mümkün oluyor. Liv Makine, bu alanda hizmet veren kaliteli bir firma olarak ön plana çıkıyor.

Boru Bükme Makinelerinin Özellikleri

Boruların bükülmesini sağlayan makinelerin farklı özellikleri bulunuyor. Bu özellikleri sayesinde de amaca uygun şekilde makine seçilir ve kullanılır. Öncelikle bu makinelerin maksimum bükme sınırları vardır ve her makine için değişir. Bazılarında ise 3D simülasyon özelliği gibi fonksiyonlar bulunur. Üzerinde işlem yapılacak borunun nitelikleri doğrultusunda uygun bir boru bükme makinesi tercih edilerek pratik bir şekilde işlem yapılır. Özellikle endüstriyel ihtiyaçların karşılanmasında kullanılan modern makineler fazlasıyla avantajlıdır. Liv Makine sektörde hizmet veren profesyonel bir firma olarak ön plana çıkıyor. Farklı modellerde kaliteli ve dayanıklı boru bükme makinesi ürünleri ile piyasada oldukça fazla tercih ediliyor.

Genel Kültür